See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobil hamnkran på hjul
Beskrivning: Kalmar Hamn AB (nedan kallad Beställare) har för avsikt att upphandla en ny Mobil hamnkran (tillika med Anläggning enligt NLM 10) för sin verksamhet i Kalmar hamn. Kranen kommer att vara av större typ, varav leveransen kommer att ske i delar för slutligt montage på plats i Kalmar.
Föregående meddelande: 000816-2021
Intern identifierare: 2021-02
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42414110 Hamnkranar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000