175022-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
För utförande av underhållsbeläggningar i Kronoberg och Blekinge län samt Distrikt Södra Skåne, Varm, Värme och TSK
Referensnummer: KOM-411045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
För utförande av underhållsbeläggningar i Kronoberg och Blekinge län samt Distrikt Södra Skåne, Varm, Värme och Bär
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6