175037-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel på rekvisition 2021, SLL450
Referensnummer: FSN 2020-0242
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rekvisitionsläkemedel inom ett antal olika ATC-koder till de upphandlande myndigheter som framgår av upphandlingsdokumenten. Upphandlingen avser ett antal olika läkemedel/positioner, för mer information hänvisas till upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlingen avser ett antal olika läkemedel/positioner, för mer information hänvisas till upphandlingsdokumenten.
Del nr: 1-57
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen