2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storköksutrustning och vitvaror - Installation och service
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Håbo kommuns behov av storköksutrustning och vitvaror, installation av ny utrustning och bortforsling gammal utrustning, samt service och felavhjälpning.
Intern identifierare: UH-25-47952
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område A
Beskrivning: Område A omfattar storköksutrustning inklusive installation, bortforsling av gammal utrustning samt emballagehantering.
Intern identifierare: Område A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område B
Beskrivning: Område B omfattar Håbo kommuns behov av löpande service, underhåll och felavhjälpande åtgärder för storköksmaskiner inom kommunens verksamheter.
Intern identifierare: Område B