175105-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plog-Sop-Blåsmaskin
Referensnummer: 220-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp och leverans av 2 st Plog-Sop-Blåsmaskiner (PSB) för Karlstad Airport AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34143000 Fordon för vinterväghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen