175124-2019 - ResultatSverige-Luleå: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Mikroskop och arbetsmoduler för mikroskop, Region Norrbotten
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattning: Upphandlingen avser ramavtal på mikroskop och arbetsmoduler för mikroskop, samt tillhörande förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar för leverans till sjukhus och hälsocentraler inom Region Norrbotten.
Helt eller delat anbud: Anbud kan lämnas för hela upphandlingen eller på delar av upphandlingen.
Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande
Sista dag för frågor och svar: 28.1.2019
Sista anbudsdag: 7.2.2019 klockan 23:59:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38600000 Optiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen