175140-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Datainsamlings- och kollateringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagsinformation inklusive varningsignaler samt företagskontroller online
Referensnummer: Af-2021/0091 7083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser att trygga informationsförsörjningen av företagsinformation till Arbetsförmedlingen samt tillgång till kreditupplysning.
Upphandlingen inkluderar även Företagsinformation på fil samt Varningssignaler på fil
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48614000 Datainsamlingssystem, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen