175186-2021 - ResultatSverige-Stockholm: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Camera Tracking System for TV-Production
Referensnummer: 20/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT Sveriges Television (SVT) is seeking to establish framework agreements for a supply of camera tracking system for tv-production. The procurement is divided into five (5) tender areas:
• tender category 1, Mo-Sys;
• tender category 2, Ncam;
• tender category 3, Stype;
• tender category 4, vanishing point;
• tender category 5, XD motion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32333000 Videobandspelare eller videoavspelare, 48100000 Programvara för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen