Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Driftmediasystem inom Serviceförvaltningen
Referensnummer: SN-2021-225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, Serviceförvaltningen, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan avseende upphandling av avtal avseende Systemet för insamling, uppföljning och redovisning av driftmedia.
Uppdraget innebär att leverantören för beställarens räkning ska tillhandahålla Tjänsten IT-systemstöd för insamling, uppföljning och redovisning av driftmedia.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48614000 Datainsamlingssystem, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen