2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV-utrustning
Beskrivning: VA SYD vill teckna ramavtal med en eller flera partners avseende konferensrumsutrustning för digitala möten och presentation.
Intern identifierare: 24/00276
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 51314000 Installation av videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall Upphandlingsdokument - Ramavtal tjänster, öv.
Beskrivning: Upphandling av AV-utrustning med tillhörande installation.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall Upphandlingsdokument - Ramavtal varor (1)
Beskrivning: .
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Skrotning, återtag, hyra av utrustning