175256-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Strömma S5
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrömma S5
BeskrivningObjektet avser utförande av VA-utbyggnad Strömma S5. Samtliga byggbara fastigheter inom aktuellt område ska ges möjlighet att anslutas till kommunalt VA. Beställaren har valt att inte tilldela kontraktet i separata delar eftersom entreprenaden utgör en teknisk helhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101998:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332300 Läggning av avloppsledningar