2. Förfarande
Förfarande
Titel: Senior rådgivare för Gothenburg Horse Show
Beskrivning: Inför evenemanget Gothenburg Horse Show (GHS) söker vi en mycket erfaren specialist som ska ansvara för uppdraget som Senior Advisor inför och under tävlingarna 2027 och 2028, med möjlighet till förlängning i ytterligare totalt två år. GHS går in i en expansiv och strategiskt viktig period under 2027 och 2028, präglad av planering och genomförande av GHS 50-årsjubileum samt trippla Världscupfinaler 2027 och därefter anpassning av evenemanget i en byggperiod med start 2028. Rollen som Senior Advisor bedöms motsvara ett heltidsuppdrag under perioden maj 2026 – mars 2028, och därefter kommer omfattningen vara enligt överenskommelse inför varje avtalsförlängning.
Intern identifierare: GOT-2025-00254
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000