175314-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Fällningskemikalier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFällningskemikalier
BeskrivningKommunerna Kil, Forshaga, Hammarö och Grums bjuder härmed in till anbudsgivning gällande Fällningskemikalier. Upphandlingen består av 2 anbudsområden. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFällningskemikalier polyaluminiumklorid (PAC)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104310:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFällningskemikalie Granulat/pulver Aluminiumsulfat Avser Hammarö kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104310:Lot:2