Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Endobronkiell volymreduktion (EBVR)
Referensnummer: K 2023-2744
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska) efterfrågar information från marknaden gällande endobronkiell volymreduktion (EBVR).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33160000 Operationsteknik, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen