17557-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Försäljning av fastigheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklare kommersiella fastigheter
Referensnummer: 0231/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70123000 Försäljning av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Higabs behov av fastighetsmäklare för avyttring av kommersiella och samhällsfastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123200 Försäljning av andra fastigheter än bostadsfastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen