175615-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska motorer – Service motordrifter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService motordrifter
BeskrivningÖvik Energi upphandlar ramavtal för säkerställande av tillgängliga resurser för service och underhåll av Beställarens produktionsanläggningar vad avser förekommande komponenter såsom drivlinor med säkerhetsbrytare, frekvensomriktare, elmotorer och vakter, strömavtagare och ställverkskassetter. Detta gäller såväl akuta som planerade behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532100 Reparation och underhåll av elektriska motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97171:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängning