Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Property Reinsurance for the City of Gothenburg Regarding Göteborg Energi and Renova on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative reinsurance for the primary property program insuring Göteborg Energi and Renova with an approx value of total sums insured of SEK 60 000 000 000.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66700000 Återförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen