175644-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bank- och investeringstjänster – Banktjänster, kortinlösen och betalterminaler 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBanktjänster, kortinlösen och betalterminaler 2025
BeskrivningDenna upphandling avser banktjänster, kortinlösen och betalterminaler.
Intern identifierareRB2024-0533
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningAnbudsområde 1 innefattar: • Koncernkontosystem • Inlåning på koncernkonto • Betalningsförmedling • Internetbanken • Löner • Övriga tjänster • Kontokredit
Intern identifierareAnbudsområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningAnbudsområde 2 innefattar: • Inlösen korttransaktioner • Betalterminaler
Intern identifierareAnbudsområde 2