175660-2026 - Resultat
Sverige – Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster – Film och rörlig media
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFilm och rörlig media
BeskrivningUppdelat i 2 områden. Bas som omfattar olika situationer som filmas som tex intervjuer, föresläsningar, informationsfilm och liknande där visst klipparbete förekommer. Avancerad omfattar animerad information- och instruktionsfilm, intervjufilm och varumärkesbyggande film.
Intern identifierareUPPH2025-00017
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del
Beskrivning.
Intern identifierare1742412-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 1
Intern identifierare1742931-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 2
Intern identifierare1742933-2