Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mek- och montagetjänster 2022
Referensnummer: 22/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande behov av tjänster i Tekniska verkens anläggningar i Linköping, Mjölby samt Katrineholm med omnejd.
- Mekaniskt montage- Svets och smidesarbeten- Service på maskinell utrustning- Projektering och konstruktion i samband med ovanstående.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262680 Svetsning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 71333000 Maskintekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen