175723-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Byggentreprenader ROT 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggentreprenader ROT 2024
BeskrivningRamavtalet omfattar samtliga (bygg, el, vent, vs etc.) ROT-åtgärder inom en byggentreprenad.
Intern identifierareSISAB 2023/453
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggentreprenader ROT 2024