Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyggnad av Storsäterns ARV 2018/41
Referensnummer: 2018/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Om- och tillbyggnad av Storsäterns Avloppsreningsverk.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38570000 Regler- och styrinstrument, 45111100 Rivning, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen