17586-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Miljökonsulter, Energi & klimat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljökonsulter, Energi & klimat
BeskrivningDenna upphandling omfattar avtalskategorin Energi och klimat. Kategorin omfattar miljökonsulttjänster avseende energi- och klimatfrågor ur ett helhetsperspektiv. Beroende på avropande bolag och förvaltning kan uppdragen omfatta hela staden, en stadsdel, ett område eller på bolags/förvaltningsspecifik nivå.
Intern identifierareN050U25-202
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMiljökonsulter, Energi & klimat