2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Markarbeten
Beskrivning: Mark- och beläggningsarbeten. Arbeterna omfattar; Markarbetet Beläggningsarbeten Finplanering såsom läggning av grästorv och plantering av buskar.
Intern identifierare: 202311
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233142 Vägreparationer
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45233140 Vägarbeten, 45432112 Stenläggning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77314100 Anläggning av gräsmattor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal - Markarbeten