175954-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil Utbildningsplattform
Referensnummer: UH-2020-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Fra avser att upphandla Mobil utbildningsplattform
Upphandlingen är uppdelad i följande områden:
1. Lastbil med lastväxlare för transport av utbildningsplattform
2. Utbildningsplattform på containerunderrede inklusive inredning av utbildningslokal
3. 20 fots container
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lastbil med flakväxlare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utbildningsplattform
Del nr: 2
Container
Del nr: 3