2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Samverkansentreprenader Simanläggningar
Beskrivning: Ramavtal för bygg- och installationstjänster för våta utrymmen (simanläggningar).
Intern identifierare: UKAF-2025-00062
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000