176002-2021 - ResultatSverige-Luleå: Datatjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostdatasystem för skolverksamhet
Referensnummer: KLF 2021/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en omannonsering av tidigare upphandling för leverans av IT-stöd för kommunens kök inom Barn- och Ungdomsförvaltningen. Upphandlingen omfattar även införande, utbildning, migrering av data från befintligt
System samt support och underhåll av offererat system.
Omannonsering sker pga tidigare felaktigt förfarande i förhållande till offererade priser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen