176036-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggnings och drivmedels entreprenad etapp 3
Referensnummer: 750/2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Etapp 3 Anläggnings och drivmedelsentreprenad
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231200 Anläggningsarbete för olje- och gasledningar, 45250000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk, gruv- och produktionsanläggningar samt byggnader inom olje- och gasindustrin, 45255000 Anläggningsarbeten för olje- och gasindustrin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen