Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskintjänster och transporter 2021
Referensnummer: 2020-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Anläggningsmaskintjänster och transporter att utföras i Skara med upphandlande myndighet Skara Energi AB och i Götene med upphandlande myndighet Götene Vatten & Värme AB.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2020-12-01 23:59
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2020-12-07 23:59