176113-2023 - ÄndringSverige-Vänersborg: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dosdispensering - dosexpediering - läkemedel - ÖV
Referensnummer: RS 2022-03949
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dosdipensering och dosexpediering av läkemedel för öppenvården.