2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Partner för mjukvaruinköp och licenshantering
Beskrivning: Upphandlingen avser att upphandla en partner för mjukvaruinköp, licenshantering, tillhörande tjänster och och ibland även viss hårdvara kopplat till mjukvaruinköpen vid de tillfälle det är nödvändigt.
Intern identifierare: 2026-O000587
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000