Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341140 Vaktmästartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrkabyggen upphandlar en fastighetsjour som främst ska tjänstgöra på icke ordinarie arbetstid då egen personal ej är i tjänst. Arbeten kan dock även förekomma på ordinarie arbetstid då egen personal är på utbildningar eller andra händelser som inte går att förutspå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen