176153-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-utbildningstjänster
Referensnummer: 7236842020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt.
Avtalet omfattar leverans av e-utbildningstjänster,
E-utbildningstjänster omfattar följande tjänster:
- Produktion av e-utbildning - hela utbildningar
- Produktion av e-utbildning - del av utbildning
- Produktion/inmatning i Storyline 3 och Adapt Builder
- Workshopledare inklusive övriga angivna roller se punkt
Personella resurser
- Konsultstöd för exempelvis förstudier av e-produktioner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80420000 E-lärande, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen