176158-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telefon- och dataöverföring – Upphandling av operatörstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av operatörstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ett kontrakt som ska tillgodose Polismyndighetens behov av operatörstjänster. Mer information framgår i Ansökningsinbjudan.
Intern identifierareA080.102/2026
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64210000 Telefon- och dataöverföring
Ytterligare klassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster, 64212000 Mobiltelefontjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av operatörstjänster