176221-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarbil med kran och komprimator
Referensnummer: 19/197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
June Avfall handlar upp en lastväxlarbil med kran och komprimator till egen verksamhet.
Omfattning
June Avfall AB genomför en upphandling gällande 1 st. komplett lastväxlarbil med kran och komprimator.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34142000 Kranbilar och dumprar, 34144510 Fordon för avfall, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen