176234-2020 - ResultatSverige-Gävle: Bröstproteser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstproteser, externa
Referensnummer: RS 2019/1732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33184400 Bröstproteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på bröstproteser samt tillbehör till dessa för leverans till utprovningsenheterna vid sjukhusen Gävle, Hudiksvall och Bollnäs i Region Gävleborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33184420 Utvärtes bröstproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen