176238-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av industriella fordon med förare – Entreprenadmaskinstjänster avfallsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenadmaskinstjänster avfallsanläggning
BeskrivningDenna upphandling syftar till att utföra förekommande maskintjänster på Fågelmyra avfallsanläggning från och med 1 september 2025. Behovet av maskintjänster varierar över året. Efterfrågade tjänster inkluderar om inte annat överenskommit såväl maskin som behörig förare.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111397:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare