176246-2021 - ResultatSverige-Uddevalla: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter Projektledare och Projekteringsledare NÄL ombyggnad operation
Referensnummer: FAST 2020-01295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser dels projektledare för ombyggnad av operation gynekologi inklusive samordning av ett flertal delprojekt, så som exempelvis ombyggnad tak, ometablering av väderskydd för ombyggnation av tak, ometablering av etableringsyta för ombyggnad av neonatal, markarbeten, grundläggning och etablering evakueringsmoduler för operation.
Dels projekteringsledare för ombyggnad av operation gynekologi.
Option projektledare och projekteringsledare för ombyggnad av operation kirurgi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dels Projekteringsledare för ombyggnad av operation gynekologi.