176267-2017 - ÄndringSverige-Bjuv: Ombyggnad av kök eller restaurang
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av matsal och kök Brogårdaskolan.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser om- och tillbyggnad av matsal och kök inom fastigheten Brogårdaskolan.
Det är beställarens önskemål att själva matsalsdelen inklusive diskrum färdigställt så snart som möjligt. Avsikten är att under övrig entreprenadtid kunna tillhandahålla färdig portionsmat till eleverna som då skall kunna nyttja matsalen för själva måltiden.
Därefter skall fokus vara på köksdelen och till sist passagen mot den nya skolbyggnaden.