176281-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsentreprenad mark och utbyggnad Ulleråker etapp 1
Referensnummer: GSN-2021-02347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anläggningsentreprenad mark, utbyggnad av stadsbyggnadsprojektet Ulleråker etapp 1.