176296-2023 - ResultatSverige-Umeå: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avfall till förbränning och rötning
Referensnummer: 22320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av avfall till Umeå Energi, Dåva alternativt Holmsund samt matavfall till Tuvans reningsverk i Skellefteå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 7 000 000