2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå
Beskrivning: Uppdraget omfattar enstaka kurser (yrkeskurser, individuella kurser och/eller orienteringskurser) som ska erbjudas för att exempelvis möjliggöra kompletteringar av tidigare gymnasieutbildning och för fortbildning och kompetenshöjning för individen.
Intern identifierare: GYVF-2023-5467
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)