Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Café och restaurangdrift samt catering på Rättscentrum i Malmö
Referensnummer: A332.742/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar restaurangtjänster dvs. frukost, lunch och kiosksortiment till Polisens anställda samt interna besökare på Rättscentrum i Malmö, samt leverans av såväl intern som extern catering till Polisens adresser i Malmö och Lund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen