Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personalfrukt.
Referensnummer: 137/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03222000 Frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar komponerade fruktkorgar/lådor med ekologisk färsk frukt till personal i Helsingborgs stad, Helsingborgshem och Räddningstjänsten Skåne Nordväst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen