Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä och byggvaror
Referensnummer: KS 2017/480
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Uddevalla kommuns behov av trä och byggvaror.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen