2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggning av gator och vägar - tankbeläggning och massabeläggning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för avrop av olika typer av beläggningar utlagda på främst gator och vägar, men även på andra markytor inom Region Gotland. Entreprenaden omfattar anläggningsarbeten avseende i huvudsak underhållsbeläggnings- och överbyggnadsarbeten inklusive reparationsarbeten, samt nybyggnadsarbeten i mindre omfattning. Beställaren förbehåller sig rätten att teckna kontrakt med en eller flera entreprenörer, samt upphandla specifika objekt eller projekt separat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Beläggning av gator och vägar - Massabeläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117173:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Beläggning av gator och vägar - tankbeläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117173:Lot:2