2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster 2025
Beskrivning: Almi AB upphandlar revisionstjänster. Almi har tidigare genomfört en upphandling av revision. Avtalet löper ut i samband med årsstämman 2025, varför en ny upphandling nu genomförs för tiden därefter. Avtalstiden är tre (3) år med möjlighet för Almi till förlängning med ytterligare ett (1) år. Uppdraget omfattar i huvudsak revision för Almis samtliga koncernbolag enligt gällande lagar och förordningar, statens ägarpolicy samt övriga regelverk som Almi följer. Den bedömda revisionsinsatsen bedöms uppgå till mellan 1 900 och 2 200 timmar. Sista anbudsdag är måndag den 18.e november. Välkommen med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104928:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision