176457-2023 - PlaneringSverige-Kristianstad: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss av underlaget till upphandlingen av CCMS-lösning
Referensnummer: 2023-O000800
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne har valt att gå ut i en extern remiss för att säkra underlaget för upphandling av en CCMS-lösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48610000 Databassystem, 48700000 Verktygsprogram, 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en extern remiss av underlag för upphandling av CCMS-lösning