Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1073 Underhållsavtal av TimeCare
Referensnummer: TI 2021-1073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för underhåll, felavhjälpning och användarsupport till Time Care. Varorna/tjänsterna kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. (LOU 6 kap. 14 § punkt 2).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avtal för underhåll och användarsupport till Time Care AB. Tjänsterna kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. (LOU 6 kap. 14 § punkt 2).