2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektriker tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar elektrikertjänster avseende löpande installationer, service, underhålls- och reparationsarbeten inom lågspänningsområdet. Leverantören ska kunna tillgodose beställarens kontinuerliga behov av industri- och automationselektriker samt fastighetselektriker för olika typer av elarbeten. Köparen kan därutöver komma att avropa elarbeten inom ramen för både större och mindre investeringsprojekt.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118598:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader